Pirmokai renkasi iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“

Pirmokai renkasi iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“

     „Žemynos“ progimnazijos 1 a klasės mokiniai dalyvauja Valstybės atkūrimo šimtmečio patriotiškiausios klasės konkurse. Smalsūs ir žingeidūs pirmokai domisi knygomis, tad sumanė apsilankyti Vaikų literatūros skyriuje, sužinoti kokie knygų lobiai čia jų laukia.
    Jaunieji knygos bičiuliai sužinojo, kad Lietuvos atkūrimo šimtmečiui išleistas knygų katalogas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“, o jame daug senelių ir tėvų skaitytų knygų. Vaikai susidomėję vartė į katalogą įtrauktas knygas, rinkosi ką skaityti. Išsirinktos Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas“, Eduardo Mieželaičio „Zuikis Puikis“, Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“ ir kitos eiliuotos bei prozos knygos. 
    Įdomus sumanymas dovanoti valstybės atkūrimui „šimtą reikšmingiausių knygų“ ir pačių pasirinktos vaikiškos knygos motyvavo pirmokus ir jų mokytoją Vidą Pučkienę projektui „Skaitau ir tariu Jums  AČIŪ už 100 knygų vaikams ir Lietuvai“. Šimto reikšmingiausių knygų idėją pateikė vaikų literatūros tyrėjas Kęstutis Urba, įgyvendino vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
    Sėkmės pirmokams dalyvaujant patriotiškiausios klasės konkurse!

    Nuotraukas iš apsilankymo bibliotekoje galite pamatyti nuotraukų galerijoje.

 

    Informaciją parengė
    vyr. bibliotekininkė Ona Kaluinienė

    Nuotraukos Virginijaus Benašo ir Vidos Pučkienės

   

 

Pirmokai renkasi iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai““ įraše yra 2 komentarai

 1. Labai smagu, kad mūsų vaikai domisi knygutėmis ir džiaugiasi dalyvaudami konkurse. Linkime sėkmės.

 2. Ačiū Onutei Kaluinienei ir Virginijui Benašui už šiltą priėmimą, didžiulį indėlį ir meilę dirbant su vaikais, už draugystę ir pagalbą mokant vaikus surasti lietuvišką knygą.
  Susitikimas su knyga pirmokams pats svarbiausias jų gyvenime. Ačiū už paskatinimą skaityti lietuviškas knygas ir už pristatymą reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams katalogą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“.
  Kviečiame visus Lietuvos vaikus ir jų šeimas, gyvenančias ne tik Lietuvoje, skaityti lietuviškas knygas ir už unikalų reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams katalogą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ pasakyti AČIŪ!
  Atsidarykite LRT puslapį
  https://www.facebook.com/pg/LRT.LT/photos/?tab=album&album_id=10157319480684129
  arba
  https://www.facebook.com/vidapuc/posts/10214214817597900?notif_id=1520751093524417&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *