Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ renginys

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ renginys

     Vaikų literatūros skyrius bendradarbiaudamas su Kazimiero Paltaroko gimnazija aštuntus metus organizuoja „Metų knygos rinkimų“ akcijai skirtą renginį. Prie tradicinio kasmetinio renginio šiemet prisijungė ir Pradinė mokykla.
      Kaip ir kasmet, Kazimiero Paltaroko gimnazijos antrų – ketvirtų klasių mokiniai skaitė ekspertų komisijos rekomenduotų Metų knygų vaikams penketuką, balsavo už įdomiausią knygą, piešė iliustracijas konkursui „Renku Metų knygą“.  Į akciją įsitraukė 90 vaikų.
     Paskelbus rinkimų rezultatus, džiugiai sutikta žinia, kad daugiausiai balsų surinko Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“, nes daugelis esančių renginyje už ją balsavo. Dar smagiau buvo pamatyti Pradinės mokyklos 4c klasės teatro būrelio mokinių pagal tą pačią knygą žaismingai pateiktą inscenizaciją (mokytoja Vida Judokienė). Lieka spėlioti, kokią įdomiausią knygą išrinks Lietuvos vaikai. Apie tai bus paskelbta 19-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje!
     Kita knyga iš renkamo penketuko – Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“. Balsavusiųjų už ją skaičius kūriniui lėmė trečiąją vietą. Improvizuodami Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinukai nuoširdžiai kūrė gudruolę lapę, tėtį, mamą, berniuką Povilą ir kitus keistokus knygos veikėjus (vadovė Alina Bardauskienė). 
     Nepastebimai prabėgo susitikimas su knygų personažais. Antroji renginio dalis vyko Pažinimo erdvėje. Čia mokinių laukė meniškiausių piešinių peržiūra ir apdovanojimai. Apdovanoti Kazimiero Paltaroko gimnazijos iliustracijų konkurso „Renku Metų knygą“ nugalėtojai ir Pradinės mokyklos 4c klasės geriausių darbų autoriai.
      Renginį vedė Vaikų literatūros skyriaus kultūrinių renginių vadybininkas Virginijus Benašas, balsavimo rezultatus pristatė ir apdovanojimus teikė žavioji lapė – skyriaus vadovė Greta Ratkutė.
      Laputei paklausus vaikų, ar kitais metais dalyvautų Metų knygų rinkimuose, sulaukta didelio TAIP. Manome, vaikams įdomu buvo skaityti rinkimuose dalyvavusias Metų knygas, pabūti aktoriais, įsijausti į savo personažo pasaulį ir ,žinoma, smagu sulaukti įvertinimo – plojimais, padėkomis, saldžiais prizais. Esame tikri, kad kitais metais sulauksime nemažesnio susidomėjimo Metų knygomis.
      Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinių klasių mokinių iliustracijų konkurso geriausi darbai ir Pradinės mokyklos 4c klasės mokinių piešiniai eksponuojami Vaikų literatūros skyriuje (Aukštaičių g. 4). Parodos veiks iki balandžio mėnesio.
      Kviečiame lankytis!

 

      Informaciją parengė
      vyr. bibliotekininkė Ona Kaluinienė 

      Nuotraukos Virginijaus Benašo ir Arnualdo Dalindos

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *