Sėkmingas finišas tiesiojoje – dalyvavimas iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“…

Sėkmingas finišas tiesiojoje – dalyvavimas iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“…

Į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ įsitraukė per 160 šalies švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų iš 50 savivaldybių, tarp jų ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras.

 Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sako, kad: „Skatiname, kad mokyklų ir kitų įstaigų durys vaikams būtų atviros ir vasarą, – kad mūsų mokinių atostogos būtų saugios ir prasmingos, kad rudenį visi sveiki ir pailsėję sugrįžtų į mokyklas. Tikslingi, įdomūs, profesionaliai parengti edukaciniai užsiėmimai padeda vaikams ugdytis gabumus, socialinius įgūdžius, nukreipia dėmesį nuo netinkamų užsiėmimų. Be to, vaikai, kurie vasarą laiką leido prasmingai, bendravo, ko nors mokėsi, prasidėjus naujiems mokslo metams lengviau ir paprasčiau įsitraukia į ugdymo procesą“.

Įžvelgėme, kad ir mūsų bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras siekia panašių tikslų, tad mielai prisijungėme prie šios iniciatyvos. Apie darbus šiandien nekalbėsime, bet visas veiklas vainikavo rezultatas – nugalėtojams buvo paskirtas prizas – kelionė į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje. Naujiena buvo netikėta bet labai džiugi…

Lapkričio 4–5 d. į vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų išvyko aktyviausiai veiklas organizavę ir įdomiausius užsiėmimus vaikams vasarą siūlę iniciatyvos dalyviai iš 30 švietimo ir kultūros įstaigų, tarpe jų ir mūsų bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centro atstovas (iš 30 nugalėtojų tik 3 bibliotekininkai).

Mes Koperniko mokslo centre  praleidome beveik pusę dienos ir tai buvo tarsi akimirka, kai pamiršti viską…o ar dažnai būname tokioje būsenoje?

Šį technologijų muziejų geriausia būtų vadinti laboratorija. Čia nėra jokių gidų ar popierinių informacinių bukletų, kuriuose būtų pasakojama istorija. Prie kiekvieno eksponato pateikta tik instrukcija. Pažinti jį privalo pats lankytojas – liesdamas, klausydamas ar žiūrėdamas. Gautos kortelės pagalba veikia interaktyvūs eksponatai. Be to, ją užsiregistravus specialiame terminale, atliktų eksperimentų rezultatai atsiunčiami el. paštu.

Muziejuje svajonės tampa realybe. Ekstremalių pojūčių mėgėjus turėtų sudominti žemės drebėjimo imitacija, prilygstanti 6 balų žemės drebėjimo stiprumui pagal Richterio skalę, verta atsidurti kambaryje, kuriame gali tapti skęstančio povandeninio laivo kapitonu ir pabandyti jį išgelbėti bei lengvai pakilti nuo žemės ant skraidančio kilimo…

 Plačiau apie muziejų galima rasti čia

Negana to, kelionėje buvo įdomu su gidu pasivaikščioti po vakarėjantį Varšuvos senamiestį, o vaikštant sunku patikėti, kad čia viskas nuo pamatų atstatyta iš griuvėsių. Rodos, kad šie pastatai stovi amžių amžius. Ne veltui visa tai įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Nors kelionė tęsėsi tik dvi dienas, bet įspūdžiai pranoko lūkesčius. Grįžtant namo organizatoriai įteikė visiems nugalėtojams Lietuvos Respublikos Mokslo ir Švietimo ministerijos padėkas. Draugiškai aptarėme iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ sėkmes ir nesėkmes dirbant su vaikais. Įdomiai  pabendravome su skirtingų institucijų darbuotojais, kiekvieno jų patirtis darbe su vaikais – tai ateities pamąstymai naujoms veikloms.

Projektą „Atverk duris vasarai“ organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Iniciatyvą palaikė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Informaciją parengė
Gema Dromantienė
VJLC vadovė

 

Sėkmingas finišas tiesiojoje – dalyvavimas iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“…“ įraše yra 1 komentaras

  1. Džiaugiuosi kartu su jumis, patyrusiomis neišdildomų įspūdžių! Sėkmės… ir toliau darbuokitės!♥

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *